Bemutatkozás

A Hatvani Napsugár Óvoda 1965 évtől működik a városban. A város legelső lakótelepén épült. Az óvoda működésének hajnalán a város legnagyobb létszámmal működő intézménye volt. Az elmúlt 24 évben többszöri szervezeti átalakításon és névváltozáson ment keresztül intézményünk. Generációs óvoda vagyunk, hiszen a régen idejárt szülők, most gyermekeiket hozzák ide.
A Pedagógiai Programunk a „Nagy Jenőné: Óvodai Nevelés a Művészetek eszközeivel” alternatív program, mely a Hatvani Napsugár Óvoda stratégiai alapdokumentuma
Óvodánk szimbóluma a nap, és mindegyik óvodai csoportunknak is van saját szimbóluma: csiga, pillangó, méhecske, süni. A csoportok saját színnel is rendelkeznek, (rózsaszín, sárga, zöld, kék) mely letisztult formában, a csoportszobákban és a hozzá kapcsolódó helységekben is megjelenik.
Mindez a gyermekek számára a biztos eligazodást segíti.
Hisszük, és a felnőttek tetteikkel sugározzák a feltétel nélküli szeretetet, s azt, hogy:
Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek, és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre.”
Több cím büszke birtokosa óvodánk: Zöld óvoda, Madárbarát óvoda, Boldog óvoda és 2016-óta Akkreditált kiváló tehetségpont vagyunk. 2020-ban megszereztük a kiváló tehetségpontunk akkreditációjának megújítását is.
Minden gyermek a saját képességrendszerének figyelembe vételével nevelhető, fejleszthető. Nevelik, fejlesztik a társas kapcsolatok, az óvoda összes dolgozója, ezért a felnőttek tetteikkel sugározzák a feltétel nélküli szeretetet!
A Napsugár óvodába járó gyermekek, érzelmi biztonságot nyújtó családias légkörben nevelkednek, ahol olyan gyermeki személyiség nevelése történik, akit az együttérzés, a segítőkészség, egymás elfogadása, a másik iránti tisztelet és szeretet jellemez.
A gyermeket egyéni adottságainak elfogadásával és figyelembevételével, változatos tevékenységek biztosításával juttatjuk el, egyéni képességeik optimális határához.
A fejlesztés színtere a játék, amelyben a gyermek jól érzi magát és az ismereteket észrevétlenül sajátítja el
Intézményünk már régóta befogadó óvodaként működik. Az évtizedek alatt több Down szindrómás gyermeket, autizmussal élő, s egyéb különleges bánásmódot igénylő gyermeket neveltünk nagy-nagy türelemmel és szeretettel.
Kijelölt intézmény vagyunk az integrálható autista gyermekek ellátására, melyet az Alapító Okiratunk tartalmaz. Jelenleg is több SNI-s gyermeket nevelünk,
Négycsoportos, száz férőhelyes óvodánk objektív feltételei kedvezőek. Tágas, árnyas, sok zöld területtel rendelkező udvarunkra méltán vagyunk büszkék. Többször nyertünk díjat a hatvani intézmények között, a „Legvirágosabb Hatvani intézmény” kategóriában.
Az elmúlt években az óvoda objektív feltételeiben óriási változás történt. A kor kihívásainak megfelelve történt a fejlesztések megvalósítása. Óvodánk folyamatosan újult, szépült (külső felújítás, szigetelés). Megtörtént az intézményünk energetikai korszerűsítése is (új nyílászárók, napelemek felszerelése), melyben óriási segítséget nyújtott fenntartónk, Hatvan város Önkormányzata.
A Hatvani Napsugár Óvoda közössége egy jól működő innovatív, összeszokott csapat. Nevelőközösségünk tagjai elkötelezettek a művészeti programunk megvalósításának. Nevelőközösségünk nagy része a kezdetektől fogva dolgozik e programmal, így a megfelelő szakmaiság biztosított.
Az óvodapedagógusok, a pedagógiai munkát végző asszisztensünk     végzettsége, képzettsége megfelel a nevelő- oktató munka feltételeinek.
Intézményvezetői gondolatok:
„Ha hajót akarsz építeni, talán nem is az a legfontosabb, hogy összegyűjtsd a mérnököket és a hajóácsokat, hanem hogy felébreszd a vágyat a végtelen után”
(Antoine de Saint-Exupéry)
Ezen gondolatokkal vezérelve léptem 2021 júliusában erre a számomra új, de mégsem ismeretlen útra.
A megkezdett pedagógiai feladatok folytatását a kialakult vezetési struktúrát és felelős rendszert szeretném folytatni, és megőrizni a hagyományosan jó és színvonalas működési elveket, vezetési gyakorlatot.
Alapvető célom, az óvoda elmúlt 56 éve alatt kiérdemelt jó hírnevének, elismertségének fenntartása, és a Hatvanban élő családok hozzánk járó gyermekeinek magas szintű pedagógiai ellátása.
A pedagógusi hivatás és vezetői feladatok gyakorlásával, az etikus magatartás alkalmazásával a gyermekközpontú óvodai nevelés gyakorlatát szeretném folytatni, amely elsősorban azon alapul, hogy elősegíti a gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlődését, a gyermeki személyiség kibontakoztatását, az esetleges hátrányok csökkentésével.
A vezetői munka nem egyszemélyes tevékenység. Kollégákkal, nevelőtestülettel, külső és belső környezettel együttműködve teljesedhet ki.
A fő célom, hogy mind emberileg, mind szakmailag megfeleljek a vezetői követelményeknek. Feladatomnak tartom, hogy az óvoda egyszemélyi felelős vezetőjeként, vállaljam a döntésekkel járó felelősséget. Vezetői koncepcióm alapját a gyermeki szükségletek kielégítése és a gyermeki jogok tiszteletben tartása határozza meg.
„A vezetés szenvedély, hogy valami mást, valami újat alkoss másokkal”
(John C. Maxwell)
Takóné Kovács Judit