Tehetséggondozás az óvodában
Nevelőtestületünk vallja, hogy minden kisgyermek tehetséges valamiben, és a tehetségcsírák már kora gyermekkorban fellelhetőek. Ennek szellemében végezzük mindennapi munkánkat, a felzárkóztatások mellett a kiemelt képességű gyermekek gondozását is végeztük és végezzük továbbra is.
Óvodai nevelési programunk: Nagy Jenőné: „Óvodai Nevelés a Művészetek Eszközeivel” alternatív program. Ez a program kiváló a művészet adta lehetőségek kihasználására, a tehetségcsírák megtalálására. A tehetségműhely programját a gyermekek képességeit és fejlődését figyelembe vevő ütemtervek alapozzák meg, amelyeket rugalmasan kezelünk, új lehetőségeket is beépítve.
Óvodánk 2014 év elejétől tagja a Nemzeti Tehetség Tanácsnak, regisztrált tehetség pont. A Hatvani Napsugár Óvoda 2016. évtől kiváló akkreditált tehetségpont, a megújított kiváló minősítésű akkreditációt 2020 tavaszán megszerezte óvodánk és folytatja ez irányú tevékenységet a nagycsoportosok körében.
Óvodánkban a tehetséggondozást csak óvodapedagógus vezetheti. Egy nagycsoportos korú gyermek csak egy műhelyben vesz részt.A műhelymunkában a beválogatott nagycsoportos korú gyermekek vesznek részt, akiknek a műhelyvezető 30 órás komplex tehetségprogramot készít, 15 modulban, ami októbertől április végéig tart.
A 2021 -2022-es nevelési évben kettő tehetség műhely indítását kezdi el a nevelői közösségünk. (a járványügyi helyzethez, illetve a kevés létszámú nagycsoportos gyermekekhez igazodva.)

Tulipános-néptánc műhely
Műhelyvezető neve: Takóné Kovács Judit